Bár ritkán érik el az egészségre káros szintet, a palackozott vizek csomagolására használt műanyagokból több komponens is bekerülhet az ásványvizekbe.
Az élelmiszeriparban használt műanyag csomagolások apró molekulákból, úgynevezett monomerekből épülnek fel, amik az adalékanyagaikkal együtt átkerülhetnek a termékekbe az előállítás, csomagolás vagy tárolás során. Öt olyan fajtája is ismert a műanyag kémiai összetevőinek, amelyek teljesen általánosak a csomagoló iparban, mégis káros hatással lehetnek a szaporító szervekre és a hormonháztartásra, ha kioldódva az emberi szervezetbe kerülnek: a rugalmasságot biztosító phthalates, a diethylhexyl adipate (DEHA), az oktilfenol, a nonilfenol és a biszfenol A (BPA).
Az élelmiszerbiztonsági szervek gyakran vizsgálják a palackozott vizeket, hogy az esetlegesen bennük lévő toxikus kemikáliák elérik-e törvényekben előirt maximum szinteket, és szerencsére csak ritkán találnak a veszélyes mennyiséghez közelítő vizeket. Teljesen biztosra azonban csak akkor mehetünk, ha olyan vizet iszunk, ami nem érintkezett műanyaggal, vagyis ha saját magunk házilag tisztítjuk a csapvizet.
Forrás: http://phys.org/news/2014-08-quality-glass-plastic-bottles.html